Gothic 2 download – graj za darmo!

Gothic 2 Download jest grą z gatunku RPG, napisana w 2002 roku, przez PiranhaBytes, wydana dzięki współpracy z JoWooD Entarteiment. W Polsce, dystrybutorem Gothica 2, był CD Projekt, lecz aktualnie gra nie jest dostępna za ich pośrednictwem. Z tego powodu, udostępniamy pełną wersję Gothica 2, którą możesz pobrać za darmo!

Gothic 2 Download

Fabuła w grze Gothic 2

Gra jest bezpośrednią kontynuacją poprzednika – Gothica z 2001 roku. Fabuła rozpoczyna się od magicznego wydobycia „Bezimiennego” spod gruzów „Świątyni Śniącego” – miejsca ostatniej walki w Gothicu – tam zakończyła się fabuła poprzedniej wersji gry.

Po tym wątku następuje rozmowa z Zbawcą, ma on na imię Xardas. Informuje on nas już na samym początku o nowym zagrożeniu, czyhającym na wyspę Khoris. Tym razem są to smoki, wezwane przez Śniącego, gdy został wygnany z krainy. Stoją one na czele armii ciemności – są niesamowicie potężne i niebezpieczne. Czy dasz radę uratować mityczne Khoris? Sprawdź, pobierając pełną wersję Gothica 2 – za darmo!

Świat Gothica 2 jest przeogromny. Możemy wyróżnić tutaj trzy wielkie lokacje i kilkanaście pobocznych. Znajdziemy tutaj znaną z poprzedniej wersji gry Górnicza Dolina – zwana również Kolonią Karną. Jest to miejsce spustoszałe i opuszczone. Czyha tutaj na nas ogrom niebezpieczeństw i zagrożeń.

Kolejnym miejscem jest również znane miasto portowe i jego okolice. Znajdziemy tutaj pełno gęstych lasów, kilkadziesiąt polan, oraz dużą ilość jaskiń. Nie jest to miejsce doskonale bezpieczne, musimy być czujni wkraczając na jego teren.

Gothic 2 do pobrania

Ciekawą lokacją jest dwór Irdorath. Jest bardzo tajemniczą i groźną lokacją – za każdym rogiem kryje się niebezpieczeństwo. Znajdziemy tutaj wiele magii i dziwnych przedmiotów.

Ostatnim już z większych miast naszego świata, jest Świątynią Boga Ciemności, który nosi imię Beliar. Jeśli chcesz dowiedzieć się co czeka Cię w tym miejscu, sprawdź to sam, pobierając pełną wersję Gothic 2 Download i zacznij eksplorację!

Silnik graficzny Gothica 2

Twórcy jak zwykle nie zawodzą, oferując nam świetną oprawę graficzną. Mapa jest bardzo dopracowana, bugi praktycznie nie występują, co czyni Gothica 2, grą prawie idealną. Końcowy obraz gry zakrzywiają nam postacie trzecie, są one często zniekształcone lub dziwnie się zachowują, jednym słowem, nie wygląda to na celowy zabieg. Dostępna dla nas jest podobnie jak w poprzedniej grze duża ilość broni i przedmiotów – od lasek potrafiących władać czarną magią, do toporów bojowych, obuchów i ogromnych mieczy oburęcznych. Jest w czym wybierać, również ich tekstury są dość dopracowane, każdy na pewno znajdzie swoją ulubioną broń do ratowania Khoris. Optymalizacja również nie zawodzi – każdy może zagrać za darmo w Gothica 2 – ma wręcz małe wymagania sprzętowe – wystarczy że pobierzesz pełną wersję Gothica 2 i podejmiesz walkę. Dla ludzi z słabszym sprzętem publikujemy jak zwykle wymagania sprzętowe.

gothic 2 polska wersja

Jak pobrać Gothic 2 Download? Wymagania sprzętowe!

Jak wyżej zostało wspomniane, Gothic 2 Download może pochwalić się niezłą optymalizacją. Prawie każdy może pozwolić sobie na grę na najwyższych ustawieniach graficznych. Potrzebujemy do tego:

  • Procesor na poziomie Intel Pentium III, o taktowaniu 700 MHz,
  • 256 MB pamięci operacyjnej RAM,
  • Karta graficzna z obsługą 3D z 32 MB pamięci VRAM z obsługą DirectX 7,

Gra zajmuje około 2.5 GB wolnej przestrzeni dyskowej, a więc naprawdę mało – idealna by szybko pobrać, lecz niekoniecznie szybko się od niej oderwać. Jeśli znasz już wymagania sprzętowe, pozostaje pobrać pełną wersję Gothica 2 – oczywiście za darmo!

Pobierz rozszerzenia do Gothic 2 – wszystko w jednym instalatorze!

Jak zwykle przy sadze Gothica, druga już odsłona spotkała się z ogromnym odzewem społeczności – mówią o tym same oceny gry – wynoszące nie niżej niż 7/10 punktów, jak i zaangażowanie graczy w tworzenie rozszerzeń. Nie powstało ich dużo, lecz te aktualnie dostępne, są bardzo dobrze zrobione, – przemyślane, świetnie wykonane. Prezentują się one następująco:

  • Powstały w Rosji „Returning” – wprowadza wiele nowych lokacji oraz dodaje zupełnie nowych przeciwników oraz gildie, między innymi: nekromantów, magów wody, strażników świątynnych, guru, bandytów, gildię kupców, zabójców oraz myśliwych.
  • Niemiecki „Piratenleben” , modyfikacja opowiada o losach chłopaka Rhena – obywatela Khorinis, który pracuje w Czerwonej Latarni, ale ma dość biedy i głodu. Jego marzeniem jest dołączenie do piratów.
  • „Odyseja – w imieniu króla” , rozgrywka rozpoczyna się w momencie, w którym Bezimienny opuszcza Khorinis i wyrusza do Myrtany. W tym czasie bohater modyfikacji, Roland żyje jako rekrut w obozie paladynów na Athanos. Do tej pory, wojna z orkami cały czas omijała wyspę bokiem. Pewnego dnia została ona zniszczona, paladyni zginęli, a bohater ucieka z wyspy, by osiągnąć nowy cel, jednak do spełnienia swego celu czeka go wiele ekscytujących przygód.
  • „Złote Wrota” – co ciekawe stworzone przez polskie studio „Złote Wrota Team”.
  • „Przeznaczenie” – produkcji również polskiego studia Destiny Team.Gothic 2 Download

Wszystkie rozszerzenia dostępne są tradycyjnie do pobrania za darmo, razem z pełną wersją Gothica 2 – jak zwykle z naszym instalatorem, który zrobi wszystko za Ciebie!

Pobrałeś grę? Zostaw komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *